Home Uncategorized End of the school year Thank you – from the Principal

End of the school year Thank you – from the Principal

Published on May 24, 2017

 

Od Dyrektora,

Drodzy Rodzice,

” Jak szybko mijają chwile, jak szybko płynie czas….”

Tak, szanowni Państwo i znowu szczęśliwie zakończyliśmy kolejny rok nauki w naszej polskiej szkole im. Jana Pawła II.

W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego chcę serdecznie podziękować za wspaniały rok szkolny.   Wiele się w tym roku wydarzyło. Pozwólcie, że w skrócie go podsumuję

Nasza młodzież brała dział w kilku międzyszkolnych konkursach zajmując wysokie miejsca.   W grudniu wspólnie kolędowaliśmy na szkolnych Jasełkach, następnie bawiliśmy się na balu karnawałowym, w styczniu licealiści szaleli na balu studniówkowym. W czasie Wielkiego Postu trwała w naszej szkole akcja „Podziel się chlebem”.  W okresie radosnych Świąt Wielkanocnych, nasi uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi talentami, robiąc wielkanocne koszyczki. Zajadaliśmy się smacznymi pączkami w tłusty czwartek (u nas piątek i sobotę), jak również nasi uczniowie, już po raz drugi, zostali poczęstowani „hot dogami”.   Starsze klasy były w kinie na filmie „Karski” a młodsze podziwiały zbiory obrazów i pamiątek historycznych w Polskim Muzeum w Chicago. Braliśmy udział w Paradzie 3-cio majowej a w tym czasie klasa XI zdawała swój egzamin maturalny. Nie mogę pominąć wspaniałego wydarzenia, które miało miejsce w naszej szkole – wystawa i prelekcja na temat Żołnierzy Wyklętych.

Młodzież naszej szkoły miała okazję dwa razy zwiedzać Polskę.  Klasa VIII zwiedziła północną część a klasa XI zwiedziła południową stronę naszego kraju.  Zachęcamy i zapraszamy do zwiedzania Polski z nami.

Rok szkolny zakończył Bal maturalny.

 

Wspaniały to był rok szkolny 2016/2017.  Dziekuję za współpracę!!

Życzę wspaniałych wakacji!!!

I do ZOBACZENIA we wrześniu.

Halina Szyrzyna / Dyrektor szkoły

Monika Górnikowski / Vice Dyrektor szkoły

 

 

Zdjęcia z wszystkich wydarzeń szkolnych można zobaczyć w kategorii galeria:

www.polschool.com/galeria

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn