Urodziłem się w Wadowicach.

WYSTAWA “URODZIŁEM SIĘ W WADOWICACH”

27 i 28 września uczniowie klas od IV do XI John Paul II Polish School / Polska Szkoła im Jana Pawła II udali się do Willow Springs IL, na wystawę “Urodziłem się w Wadowicach” przygotowaną przez Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Ekspozycja koncentruje się wokół jednego centralnego symbolu: domu. W czasach narastającego deficytu bliskich relacji rodzinnych posłużył on twórcom wystawy – państwu Kłaputom, do ukazania historii życia i świętości Karola Wojtyły. Wystawa podkreśla, jak ogromny wpływ na osobowość i charakter przyszłego papieża miały lata jego dzieciństwa i jego dom: „w którym wszystko się zaczęło” – miłość najbliższych, szczęśliwa rodzina, w której mimo wielu trosk, nigdy nie żałowano czasu na serdeczne rozmowy, wspólne czytanie książek, spacery, zabawę; w której żyło się sprawami domowników, uczyło hojności, wytrwałości i pełnego wiary stawiania czoła przeciwnościom.

Uczniowie nie tylko mieli okazję przenieść się do domu Patrona swojej Szkoły, ale i spróbować papieskich kremówek.

Zwiedzanie było możliwe dzięki Ojcom Cystersom, którzy bezpłatnie udostępnili wystawę dla Polskiej Szkoły im. św. Jana Pawła.

źródło: John Paul II Polish School / Polska Szkoła im Jana Pawła II

http://www.pai.media.pl/pai_wiadomosci.php?id=6427/

 Po więcej zdjęć z wystawy, zapraszamy do szkolnej galerii.

This post is also available in: Polish