Powrót do Komunikaty

Wycieczka kl. VIII

 

Wycieczka do Polski kl. VIII jest organizowana na wiosnę podczas spring break.

Młodzież z kl. VIII zwiedza Polskę północną – Warszawę, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Licheń, Toruń … .

Pięknie wspomina wycieczkę do Polski tegoroczna KL.  VIII  –  (2019r.)

Ostatni tydzień marca 2019 roku byl dla klasy  VIII bardzo ekscytujący. Dzieci pojechały na dawno oczekiwaną wycieczkę do Polski.  Pogoda była wczesnowiosenna, wobec tego zabraliśmy ze soba super ciepłe bluzy z logo naszej szkoły.
Byliśmy widoczni wszędzie!!!!!

Pierwszy dzień oczywiście spędziliśmy w Warszawie. Zwiedziliśmy sławne Łazienki Królewskie, podziwiając przy okazji pawie i barwne kaczuszki.

Rozpoczęliśmy tu również konsumowanie polskich posiłków, czyli super jedzenia. Codziennie nas karmiono dosłownie ,,na czas” i aż za dużo!!!!

Na drugi dzień w drodze do Poznania zatrzymaliśmy się w Licheniu, tam podziwialiśmy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, /wielką, bogatą, imponującą budowlę/. Tam również została odprawiona Msza Święta w naszej intencji.

Wieczorem byliśmy już w Poznaniu, dzieci zagrały w kręgle. Było wesoło.

Kolejny dzień to zwiedzanie miasta, między innymi Bazyliki Archikatedralnej Św. Piotra i Pawła, gdzie w podziemiach znajdują się ślady początków państwa polskiego i gdzie został ochrzczony Mieszko I.

Potem oczywiście widzieliśmy Koziołki Poznańskie na Wieży Ratuszowej, a w restauracji na Rynku, zajadaliśmy się rogalami Św. Marcina.

Zatrzymaliśmy się również, żeby zobaczyć Cytadelę Poznańską.

Kolejny dzień to dojazd do Gniezna i zwiedzanie Katedry, gdzie podziwialiśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Jadąc dalej historycznym szlakiem piastowskim trzeba było oczywiście zwiedzić Biskupin, pierwszą polską osadę. Tam dzieci uczyły się tkactwa, wykonując dla siebie bransoletki ze sznurka.

Największa jednak atrakcją były barany, konie, owce, kozy i inne zwierzęta domowe, które znajdują się w osadzie.

Ruszamy do Gdańska, który zrobił na nas wszystkich ogromne wrażenie, zachwycając swoim urokiem i pomnikiem Neptuna.

W samo południe wysłuchaliśmy koncertu wykonanego na historycznych organach w Katedrze w Oliwie.

Dalej zwiedzaliśmy Trójmiasto, docierając nad samo Morze Bałtyckie. Spacerowaliśmy po Sopockim Molo korzystając z kąpieli słonecznej, pomimo mgły zasłaniającej wodę.

Było cudownie!

Obowiązkowo dotarliśmy na Westerplatte, gdzie złożyliśmy hołd bohaterom II wojny światowej… przecież tam się wojna rozpoczęła.

Widzieliśmy port w Gdyni i statek Dar Pomorza.

Czas na powrót z dalekiej północy. I tak dotarliśmy do Torunia, aby posmakować sławnych toruńskich pierników. Nawet sami piekliśmy pierniki w Żywym Muzeum Piernika. Ale to była zabawa!!! W Toruniu przywitał nas sam Mikołaj Kopernik, zobaczyliśmy też jego dom.

Kolejnym naszym przystankiem, gdzie koniecznie musieliśmy się zatrzymać z racji, że naszym Patronem jest Św. Jan Paweł II, był nowoczesny Kościół pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu.

Wielką atrakcją dla nas wszystkich było zwiedzenie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Muzeum Zamkowe w Malborku na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ogromna i majestatyczna, pełna mocy budowla.

Wszystko co dobre szybko się kończy, więc znów wróciliśmy do Warszawy. Zwiedzaliśmy centrum miasta, Stare Miasto i Zamek Królewski z jego bogatymi i kolorowymi komnatami. Widzieliśmy Belweder i inne ważne punkty stolicy, byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, oczywiście przy pomniku Smoleńskim tez.

Atrakcją był film opowiadający o kosmosie w Centrum Kopernikowskim i odwiedzenie nadwiślańskiej Syrenki. A potem hurra! Zakupy!!!! Lody!!!!

No i niebawem …LOTNISKO.

Wszystkim organizatorom naszej wycieczki serdecznie dziękujemy. Szczególnie naszym rodzicom za decyzje i pozwolenie nam na wyjazd.

Z poważaniem, opiekunowie wycieczki:

Pani Bożena Bednarczyk, Pani Małgorzata Maj, Pani Anna Krzemień.


A oto wspomnienia z wycieczki kl. VIII (2016 r.)

Ósma klasa wróciła zachwycona Polską.

Tegoroczna wycieczka ósmej klasy do Polski była wielkim sukcesem. Mieliśmy piękną wiosenną pogodę, a nasza młodzież jest naprawdę wspaniała i wyjątkowa. W ciągu jednego tygodnia widzieliśmy bardzo wiele ciekawych miejsc. W Warszawie zwiedziliśmy Starówkę, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Park – Łazienki Królewskie. Zobaczyliśmy uroczystą odprawę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, jak również zwiedziliśmy Stadion Narodowy.

Następnie pojechaliśmy do Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej – gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. Tutaj spotkała nas miła niespodzianka. Redaktor parafialnej gazety przeprowadził z nami wywiad i napisał o nas artykuł (można go przeczytać w ich gazecie i na stronie internetowej). Z Lichenia udaliśmy się do Poznania. Tu widzieliśmy poznański Rynek Starego Miasta i Cytadelę Poznańską. W wolnym czasie robiliśmy zakupy w nowoczesnym shopping mall “Stary Bowar”.  Graliśmy w kręgle, i miło spędzaliśmy czas w nowoczesnym basenie w aquapark-Malta, w Poznaniu.  Stamtąd udaliśmy się do kolebki Polskości do Gniezna. Byliśmy w Katedrze Gnieźnińskiej w miejscu koronacji polskich królów. Zwiedziliśmy również Biskupin i poznaniśmy tryb życia jego mieszkańców sprzed około trzech tysięcy lat.

Następnie nadszedł czas by zwiedzić piękne polskie wybrzeże.  Gdynia – Rynek i pomnik Neptuna, Dar Pomorza.  Oliwa z jej piękną Katedrą – właśnie tutaj wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego.  Gdańsk – widzieliśmy tutaj Stocznię Gdańską z jej sławną bramą i tutaj usłyszeliśmy niezwykłą historię powstania Solidarności.  Westerplatte – tutaj zapoznaliśmy się z bohaterską obroną Westerplatte od 1 do 7 września 1939r pod dowództwem majora Sucharskiego. Wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło Polskie Morze Bałtyckie. Zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku i zapoznaliśmy się z jego architekturą i ciekawym życiem jego mieszkańców.  Toruń – Tu widzieliśmy dom Mikołaja Kopernika, zwiedzaliśmy piękny Rynek  i Muzeum Piernika. Nasi uczniowie własnoręcznie wyrabiali pierniki. Ich zdolności zostały docenione grupowym wyróżnieniem. Świadczy to o tym że mamy wspaniałą i zdolną młodzież. (Wyróżnienie to można zobaczyć w sekretariacie szkoły).

Bardzo dziękujemy wspaniałej młodzieży. Gratulujemy zobaczenia najpiękniejszych zakątków Polski i zdobytej na wycieczce wiedzy o naszej ojczyźnie. Rodzicom dziękujemy za trud włożony w dobre wychowanie dzieci. Wszyscy spędziliśmy wspaniale i mile czas w Polsce za który bardzo dziękujemy. Pozostanie on na zawsze w naszej pamięci a zdjęcia będą nam przypominały te miłe spędzone w Polsce chwile.

Z podziękowaniem opiekunowie wycieczki:

Pani Grażyna Witkowski, Beata Serliński, i Halina Duda.

This post is also available in: angielski