Powrót do Komunikaty

Wycieczka kl. XI

 

 

Wycieczka do Polski kl. XI jest organizowana w listopadzie podczas Thanksgiving break.

Młodzież z kl. XI zwiedza Warszawę, Częstochowę, Wadowice, Kraków, Wieliczkę i Zakopane.

 

 

Program kl.XI 2018-wzór wycieczki

 

Wycieczka do Polski kl. XI, listopad 2018.

Wycieczka klasy maturalnej okazała się wielkim sukcesem. Bardzo liczna grupa, bo aż 31 uczniów miało okazję zwiedzać Polskę.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania wspaniałych zabytków Krakowa, niedzielną Mszą św. w Kościele Mariackim.  Na długo pozostanie w pamięci, ołtarz Wita Stwosza, który budził ogromy zachwyt. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy Wawel, Collegium Maius, a nawet byliśmy pod oknem, z którego przemawiał św. Jan Paweł II w trakcie swoich pielgrzymek do kraju.

Nowością była wizyta we Wrocławiu.  Miasto urzekło nas swoją oryginalnością i nowoczesnością przy zachowaniu wyjątkowego uroku. Uczniom bardzo podobał się jarmark świąteczny.  Mogli oni godzinami oglądać świąteczne ozdoby, unikatowe dekoracje, smakołyki i napoje charakterystyczne dla regionu dolnośląskiego. Nasza młodzież byli zachwyceni pomysłem zawieszania kłódek na moście – wszyscy zakupili kłódki, napisali swoje inicjały i planują powrót do Wrocławia.

Uczniowie byli również pod wrażeniem kopalni soli w Wieliczce, trudno im było uwierzyć, że wszystko było wykonane z soli.

Natomiast wizyta w aqua parku to kolejna niezapomniana atrakcja, uczniowie korzystali z relaksującej kąpieli w gorącej wodzie na zewnątrz, gdzie temperatura była poniżej zera, licznych zjeżdżalni a nawet udało się zagrać w siatkówkę wodną.

Tydzień bardzo szybko minął, ze smutkiem, ale z uczuciem wielkiej satysfakcji opuściliśmy Polskę.

Dziękujemy opiekunom

Pani Mari Flik, Agnieszce Witek oraz Annie Watkins za wspaniałą atmosferę na wycieczce.

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć

This post is also available in: angielski