Missionaries of the Poor – Spotkanie.

Spotkanie z Wolontariuszami pracującymi dla Missionaries of the Poor.

W 29 i 30 Marca, 2019, do naszej szkoły przyjechali wolontariusze Missionaries of the Poor.  Uczniowie klas od najmłodszych do klasy VII, mieli okazję zapoznać się z pracą misyjną.  Pani Marta, Renata, Nicole oraz Pani Ania zaprezentowały uczniom różne zdjęcia związane z pracą i z życiem dzieci, którym pomagają Misjonarze, Wolontariusze oraz nawet nasza Szkoła.  Dowiedzieliśmy się kto może być Misjonarzem a kto Wolontariuszem?  Zdjęcia pokazały, jak żyją, co jedzą, jak chodzą ubrani, czym się bawią (albo czym się nie bawią) dzieci, z którymi spotykają się ludzie wyjeżdżający do Kenii, na Filipiny lub Haiti.  Nasi uczniowie mieli okazję, zobaczyć stroje, w których chodzą dzieci do szkoły Miłosierdzia Bożego w Kenii, oraz wszyscy mogli przymierzyć kolorowe afrykańskie stroje.  Degustacja prostego posiłku ryżu z grochem cieszyła się zainteresowaniem, ale i dużym rozczarowaniem… ryż z grochem bez soli i przypraw nie jest zbyt smaczny… ale właśnie takie posiłki otrzymują dzieci w krajach misyjnych.  Pani Marta Robak opowiadała, o tym jak dzieci w Kenii nie tylko uczą się pisać, czytać, ale czasami muszą nauczyć się bawić, ponieważ dzieci w Afryce, nie mają zabawek takich jakie mają wszystkie dzieci w Ameryce.
Jako szkoła otrzymaliśmy podziękowanie za zebranie podczas adwentowej zbiórki $1,200.00 na zakupienie zestawów obiadowych dla 120 dzieci.  Jesteśmy bardzo dumni z naszych Uczniów oraz Rodziców. Mamy nadzieję, że tym razem spotkanie z Wolontariuszami oraz ich prezentacja pomoże dzieciom docenić to co mają a równocześnie otworzą im się serca na potrzebę innych i podzielą się swoimi może już nieużywanym klockami Duplo, kredkami, balonami, piłkami, skakankami, pędzelkami albo po prostu swoimi drobnymi oszczędnościami.  Zbiórkę zabawek oraz donację zakończymy 12 i 13 kwietnia.

Dziękujemy bardzo serdecznie! 

Zapraszamy do galerii! (link)

This post is also available in: angielski