Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

  • 18 maja Zakończenie roku szkolnego dla klas sobotnich.  Serdecznie Zapraszamy Rodziców oraz Uczniów na uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego, występ zespołu Polan, oraz rozdanie świadectw i nagród.
  • Msza św. odbędzie się o godz. 12:00 w południe na sali gimnastycznej.

Serdecznie Zapraszamy!

 

 

Od Dyrektora        

Drodzy Rodzice,    

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny w naszej Polskiej Szkole im św. Jana Pawła II.

Był to rok, który obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń. Nasi uczniowie brali udział w wyjazdach na przedstawienia teatralne, lekcję religii w Meryville Indiana, brali udział w konkursie i naszym Patronie, konkursie recytatorskim i konkursach międzyszkolnych, zajmując zaszczytne miejsca.  Nasz szkolny konkurs na najładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową i Wielkanocą też można zaliczyć do bardzo udanych. Nasi uczniowie ujawnili swoje artystyczne talenty. Pierwsze, drugie i trzecie miejsca zostały nagrodzone a maluchy dostały „słodką” nagrodę pocieszenia. W listopadzie świętowaliśmy 100 tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w grudniu odwiedził nas święty Mikołaj, w lutym bawiliśmy się na balu karnawałowym, w marcu odwiedziliśmy Polskie Muzeum, w kwietniu robiliśmy piękne pisanki wielkanocne, w maju braliśmy udział w Paradzie 3cio majowej w Chicago i nie można tutaj pominąć wspaniałych wycieczek klas VIII i XI do Polski.

Drodzy Rodzice……dziękuję Wam za wspaniały rok szkolny 2018/2019

Dziękuję za wspaniałą współpracę Gronu Pedagogicznemu.

Dziękuję za współpracę Paniom z Zarządu.

                                  Życzę WSZYSTKIM wspaniałych wakacji, dużo słońca!

   Do zobaczenia we wrześniu!

I jeszcze OGROMNA prośba………NIE zwlekajcie z zapisami swoich dzieci na wrzesień. Wcześniejsze zapisy pomogą nam w lepszym zorganizowaniu nowego roku szkolnego, tzn. zakupu podręczników, zorganizowaniu klas i nauczycieli.

Halina Szyrzyna

Dyrektor Szkoły.

This post is also available in: angielski