Powrót do Komunikaty

Wycieczka kl. XI

 

 

Wycieczka do Polski kl. XI była do tej pory organizowana w listopadzie podczas Thanksgiving break.

Młodzież z kl. XI zwiedza Warszawę, Częstochowę, Wadowice, Kraków, Wieliczkę i Zakopane.

 

 

Program kl.XI 2018-wzór wycieczki

Wspomnienia z wycieczki klasy maturalnej w 2019 roku:

Zwiedzanie Krakowa – Miasta Królów, a szczególnie pobyt na Wawelu był niesamowitym przeżyciem, czuliśmy się, jak byśmy, żyli w tamtych czasach.  
Wadowice, rodzinne Miasto naszego Wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II, przywitało nas bardzo serdecznie, a muzeum w domu Karola Wojtyły było miłym zaskoczeniem, to On, Gospodarz, oprowadzał nas, po swoim domu i przyjmował z niezwykłą gościnnością jako swoich uczniów. 
Pobyt w Obozie Koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince przeżyliśmy w ciszy i w zadumie, oddając cześć ofiarom okrutnej zbrodni. “Ludzie, ludziom zgotowali ten los.”  – NIGDY NIE ZAPOMNIMY!  JESTEŚCIE W NASZYCH SERCACH!
Niesamowita rewelacja, relaks i najlepszy punkt programu wycieczki to TERMY CHOCHOŁOWSKIE, do których udaliśmy się po krótkim zwiedzaniu Zakopanego i nacieszeniu się górskim krajobrazem z Gubałówki… 
Wrocław – Miasto Spotkań, przywitało nas już świątecznym Jarmarkiem i gorącą czekoladą. 
Ratusz – Rynek, Uniwersytet Wrocławski, Panorama Racławicka, Ostrów Tumski, Wyspa Piaskowa, Hala Stulecia, Wrocławski Krasnale, Most Grunwaldzki i punkt widokowy na Miasto w Sky Tower oraz kręgle, to miejsca, które nas zachwyciły i pozwoliły, chociaż w części poznać to Miasto i jego historię.  

Dziękujemy Opiekunom Pani Małgorzacie Maj oraz Pani Renacie Bills.

Maturzyści Roku Jubileuszowego 2019/2020

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć.


Wycieczka do Polski kl. XI, listopad 2018.

Wycieczka klasy maturalnej okazała się wielkim sukcesem. Bardzo liczna grupa, bo aż 31 uczniów miało okazję zwiedzać Polskę.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania wspaniałych zabytków Krakowa, niedzielną Mszą św. w Kościele Mariackim.  Na długo pozostanie w pamięci, ołtarz Wita Stwosza, który budził ogromy zachwyt. W kolejnych dniach zwiedzaliśmy Wawel, Collegium Maius, a nawet byliśmy pod oknem, z którego przemawiał św. Jan Paweł II w trakcie swoich pielgrzymek do kraju.

Nowością była wizyta we Wrocławiu.  Miasto urzekło nas swoją oryginalnością i nowoczesnością przy zachowaniu wyjątkowego uroku. Uczniom bardzo podobał się jarmark świąteczny.  Mogli oni godzinami oglądać świąteczne ozdoby, unikatowe dekoracje, smakołyki i napoje charakterystyczne dla regionu dolnośląskiego. Nasza młodzież byli zachwyceni pomysłem zawieszania kłódek na moście – wszyscy zakupili kłódki, napisali swoje inicjały i planują powrót do Wrocławia.

Uczniowie byli również pod wrażeniem kopalni soli w Wieliczce, trudno im było uwierzyć, że wszystko było wykonane z soli.

Natomiast wizyta w aqua parku to kolejna niezapomniana atrakcja, uczniowie korzystali z relaksującej kąpieli w gorącej wodzie na zewnątrz, gdzie temperatura była poniżej zera, licznych zjeżdżalni a nawet udało się zagrać w siatkówkę wodną.

Tydzień bardzo szybko minął, ze smutkiem, ale z uczuciem wielkiej satysfakcji opuściliśmy Polskę.

Dziękujemy opiekunom

Pani Mari Flik, Agnieszce Witek oraz Annie Watkins za wspaniałą atmosferę na wycieczce.

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć

This post is also available in: angielski