List powitalny od Pani Dyrektor

Z ogromną przyjemnością pragnę powitać wszystkich uczniów Polskiej Szkoły im. Św. Jana Pawła II w nowym roku szkolnym 2021-22. Poniżej znajdą Państwo kilka niezbędnych informacji:

  1. Plan dnia
  PIĄTEK SOBOTA
Klasy od Przedszkola do 8 6:00 – 8:45 PM 10:00 AM – 12:45 PM
Klasy licealne (9-11) 5:00 – 8:45 PM 9:00 AM – 12:45 PM
Kółko Plastyczne 1:00 – 2:00 PM
Zespół Taneczny Polanie 1:00 – 3:00 PM

 

  1. Przywożenie i odbiór dzieci ze szkoły:

Zasady przywożenia i odbioru uczniów są takie same, jak w roku szkolnym 2020/2021.

Rodzice nie mają możliwości wchodzenia do budynku szkolnego.

Wejście uczniów do szkoły:

  • Klasy: od przedszkola do klasy III

W ciągu pierwszych 3 tygodni, uczniowie będą spotykać się ze swoją nauczycielką przed budynkiem parafialnym (obok kościoła). Każda pani będzie miała tabliczkę ze swoim nazwiskiem i numerem klasy. Prosimy o przyjazd w piątek o godzinie 5:45 PM, a w sobotę o 9:45 AM.

Od października dzieci będą wchodziły głównym wejściem, gdzie będzie na nie czekała pomoc nauczycielska i doprowadzała je do klasy.

Najmłodze klasy będą opuszczać budunek szkolny wraz z wychowawczynią w piątek o godzinie 8:40 PM, a w sobotę o godz. 12:40 PM.

  • Klasy 4-7

Uczniowie bedą wchodzili do szkoly wejściem bocznym.

  • Klasy 8-11

Uczniowie bedą wchodzili do szkoly wejściem głównym.

  • Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczniów przez pierwsze 3 tygodnie nie będzie możliwe podwożenie dzieci pod drzwi wejściowe. Od października uczniowie mogą być podwożeni pod drzwi, którymi wchodzą do szkoły.
  • Po zajęciach (tak jak w ubiegłym roku szkolnym) nie będzie możliwe podjeżdżanie pod szkolę. Droga będzie zamknięta, a nauczycielki od Przedszkola do klasy 6 będą wyprowadzały dzieci przed budynek szkolny.
  1. Podręczniki szkolne

Uczniowie, którzy zostali zarejestrowani do naszej szkoły przed 1 września, otrzymają podreczniki na pierwszysch zajęciach. Uczniowie, którzy będą zapisani w dniu pierwszych zajęć, otrzymają podręczniki w kolejnym tygodniu.

  1. Zamykanie budynku szkolnego na czas zajęć

Dla bezpieczeństwa naszych uczniów, nauczycieli i członków zarządu szkoła będzie zamknięta w czasie lekcji. Uczniowie nie mogą sami opuścić budynku szkolnego. W razie potrzeby, proszę skontaktować się z nauczycielką (telefonicznie, sms, napisana kartka) lub odebrać dziecko osobiście. Dotyczy to wszystkich uczniów od przedszkola do ostatniej klasy liceum.

  1. Lekcje religii

Dzieci, które uczęszczają na lekcje religii, zostają w tych samych klasach na zajęcia w polskiej szkole.

Do zobaczenia 10 i 11 września,

Halina Szyrzyna

Dyrektor Szkoły

This post is also available in: angielski