Ósma klasa wróciła zachwycona Polską

Tegoroczna wycieczka ósmej klasy do Polski była wielkim sukcesem. Mieliśmy piękną wiosenną pogodę, a nasza młodzież jest naprawdę wspaniała i wyjątkowa. W ciągu jednego tygodnia widzieliśmy bardzo wiele ciekawych miejsc. W Warszawie zwiedziliśmy Starówkę, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Park – Łazienki Królewskie. Zobaczyliśmy uroczystą odprawę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, jak również zwiedziliśmy Stadion Narodowy.

Następnie pojechaliśmy do Bazyliki Matki Bożej Licheńskiej – gdzie uczestniczyliśmy we mszy św. Tutaj spotkała nas miła niespodzianka. Redaktor parafialnej gazety przeprowadził z nami wywiad i napisał o nas artykuł (można go przeczytać w ich gazecie i na stronie internetowej). Z Lichenia udaliśmy się do Poznania. Tu widzieliśmy poznański Rynek Starego Miasta i Cytadelę Poznańską. W wolnym czasie robiliśmy zakupy w nowoczesnym shopping mall “Stary Bowar”. Graliśmy w kręgle, i miło spędzaliśmy czas w nowoczesnym basenie w aquapark-Malta, w Poznaniu. Stamtąd udaliśmy się do kolebki Polskości do Gniezna. Byliśmy w Katedrze Gnieźnińskiej w miejscu koronacji polskich królów. Zwiedziliśmy również Biskupin i poznaniśmy tryb życia jego mieszkańców sprzed około trzech tysięcy lat.

Następnie nadszedł czas by zwiedzić piękne polskie wybrzeże. Gdynia – Rynek i pomnik Neptuna, Dar Pomorza. Oliwa z jej piękną Katedrą – właśnie tutaj wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego. Gdańsk – widzieliśmy tutaj Stocznię Gdańską z jej sławną bramą i tutaj usłyszeliśmy niezwykłą historię powstania Solidarności. Westerplatte – tutaj zapoznaliśmy się z bohaterską obroną Westerplatte od 1 do 7 września 1939r pod dowództwem majora Sucharskiego. Wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło Polskie Morze Bałtyckie. Zwiedziliśmy Zamek Krzyżacki w Malborku i zapoznaliśmy się z jego architekturą i ciekawym życiem jego mieszkańców. Toruń – Tu widzieliśmy dom Mikołaja Kopernika, zwiedzaliśmy piękny Rynek i Muzeum Piernika. Nasi uczniowie własnoręcznie wyrabiali pierniki. Ich zdolności zostały docenione grupowym wyróżnieniem. Świadczy to o tym że mamy wspaniałą i zdolną młodzież. (Wyróżnienie to można zobaczyć w sekretariacie szkoły).

Bardzo dziękujemy wspaniałej młodzieży. Gratulujemy zobaczenia najpiękniejszych zakątków Polski i zdobytej na wycieczce wiedzy o naszej ojczyźnie. Rodzicom dziękujemy za trud włożony w dobre wychowanie dzieci. Wszyscy spędziliśmy wspaniale i mile czas w Polsce za który bardzo dziękujemy. Pozostanie on na zawsze w naszej pamięci a zdjęcia będą nam przypominały te miłe spędzone w Polsce chwile.

Z podziękowaniem opiekunowie wycieczki:

Pani Grażyna Witkowski, Beata Serliński, i Halina Duda.

Zapraszamy do szkolnej galerii – (link)

This post is also available in: angielski