Wycieczka kl. VIII

 

Wycieczka do Polski kl. VIII jest organizowana na wiosnę podczas spring break.

Młodzież z kl. VIII zwiedza Polskę północną – Warszawę, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Licheń, Toruń … .

Wspomnienia z  wycieczki do Polski  klasy  VIII  w 2019r.

Ostatni tydzień marca 2019 roku byl dla klasy  VIII bardzo ekscytujący. Dzieci pojechały na dawno oczekiwaną wycieczkę do Polski.  Pogoda była wczesnowiosenna, wobec tego zabraliśmy ze soba super ciepłe bluzy z logo naszej szkoły. Byliśmy widoczni wszędzie!!!! Pierwszy dzień oczywiście spędziliśmy w Warszawie. Zwiedziliśmy sławne Łazienki Królewskie, podziwiając przy okazji pawie i barwne kaczuszki.

Rozpoczęliśmy tu również konsumowanie polskich posiłków, czyli super jedzenia. Codziennie nas karmiono dosłownie ,,na czas” i aż za dużo!!!! Na drugi dzień w drodze do Poznania zatrzymaliśmy się w Licheniu, tam podziwialiśmy Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, /wielką, bogatą, imponującą budowlę/. Tam również została odprawiona Msza Święta w naszej intencji.
Wieczorem byliśmy już w Poznaniu, dzieci zagrały w kręgle. Było wesoło. Kolejny dzień to zwiedzanie miasta, między innymi Bazyliki Archikatedralnej Św. Piotra i Pawła, gdzie w podziemiach znajdują się ślady początków państwa polskiego i gdzie został ochrzczony Mieszko I.Potem oczywiście widzieliśmy Koziołki Poznańskie na Wieży Ratuszowej, a w restauracji na Rynku, zajadaliśmy się rogalami Św. Marcina.

Zatrzymaliśmy się również, żeby zobaczyć Cytadelę Poznańską. Kolejny dzień to dojazd do Gniezna i zwiedzanie Katedry, gdzie podziwialiśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Jadąc dalej historycznym szlakiem piastowskim trzeba było oczywiście zwiedzić Biskupin, pierwszą polską osadę. Tam dzieci uczyły się tkactwa, wykonując dla siebie bransoletki ze sznurka. Największa jednak atrakcją były barany, konie, owce, kozy i inne zwierzęta domowe, które znajdują się w osadzie. Ruszamy do Gdańska, który zrobił na nas wszystkich ogromne wrażenie, zachwycając swoim urokiem i pomnikiem Neptuna. W samo południe wysłuchaliśmy koncertu wykonanego na historycznych organach w Katedrze w Oliwie. Dalej zwiedzaliśmy Trójmiasto, docierając nad samo Morze Bałtyckie. Spacerowaliśmy po Sopockim Molo korzystając z kąpieli słonecznej, pomimo mgły zasłaniającej wodę. Było cudownie!

Obowiązkowo dotarliśmy na Westerplatte, gdzie złożyliśmy hołd bohaterom II wojny światowej… przecież tam się wojna rozpoczęła. Widzieliśmy port w Gdyni i statek Dar Pomorza. Czas na powrót z dalekiej północy. I tak dotarliśmy do Torunia, aby posmakować sławnych toruńskich pierników. Nawet sami piekliśmy pierniki w Żywym Muzeum Piernika. Ale to była zabawa!!! W Toruniu przywitał nas sam Mikołaj Kopernik, zobaczyliśmy też jego dom. Kolejnym naszym przystankiem, gdzie koniecznie musieliśmy się zatrzymać z racji, że naszym Patronem jest Św. Jan Paweł II, był nowoczesny Kościół pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu.

Wielką atrakcją dla nas wszystkich było zwiedzenie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Muzeum Zamkowe w Malborku na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ogromna i majestatyczna, pełna mocy budowla. Wszystko co dobre szybko się kończy, więc znów wróciliśmy do Warszawy. Zwiedzaliśmy centrum miasta, Stare Miasto i Zamek Królewski z jego bogatymi i kolorowymi komnatami. Widzieliśmy Belweder i inne ważne punkty stolicy, byliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, oczywiście przy pomniku Smoleńskim tez. Atrakcją był film opowiadający o kosmosie w Centrum Kopernikowskim i odwiedzenie nadwiślańskiej Syrenki. A potem hurra! Zakupy!!!! Lody!!!!

No i niebawem …LOTNISKO.

Wszystkim organizatorom naszej wycieczki serdecznie dziękujemy. Szczególnie naszym rodzicom za decyzje i pozwolenie nam na wyjazd.

***  Co najbardziej podobało się naszym uczniom – wspomnienia.

Z poważaniem, opiekunowie wycieczki:

Pani Bożena Bednarczyk, Pani Małgorzata Maj, Pani Anna Krzemień.


This post is also available in: angielski